ROBYG WPB

Budujemy Wrocław od ponad 60 lat

Nowe mieszkania we Wrocławiu 

W 2020 roku Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane stało się częścią Grupy ROBYG, obecnej na wrocławskim rynku od 2018 roku. Grupa ROBYG buduje na Jagodnie kompleksowe i wielofunkcyjne osiedle domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych – to łącznie około 900 mieszkań o starannie przemyślanych układach. Do portfela wrocławskich inwestycji Grupy ROBYG dołączyły projekty WPB: Leśna Przystań, Uroczysko, Willa nad Potokiem oraz Wojszyckie Alejki.

Jeśli szukasz miasta, w którym co roku powstają nowe mieszkania, Wrocław ze swoją szeroką ofertą spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Niepowtarzalny, wyjątkowy rynek, bogate życie kulturalne, liczne zabytki, parki i miejsca rekreacyjne są dodatkowym magnesem, który sprawia, że niemal każdy znajdzie tu swoje miejsce.

Grupa ROBYG ze swoją ofertą plasuje się na czołowym miejscu wśród wrocławskich i ogólnopolskich deweloperów.

Nowy standard w mieście

Połączenie tradycji WPB z doświadczeniem i wiedzą Grupy ROBYG wprowadza do Wrocławia zupełnie nowy standard budowania mieszkań i domów.

Jako jedna z największych firm deweloperskich w Polsce Grupa ROBYG działa w czterech największych miastach: w Warszawie, w Gdańsku, we Wrocławiu i w Poznaniu. W trakcie długoletniej działalności sprzedała ponad 21 000 lokali i spełniła oczekiwania ponad 63 000 klientów, którzy doceniają podwyższony standard i ponadprzeciętną jakość realizowanych inwestycji.

Wizją Grupy ROBYG są osiedla kompletne, które podnoszą komfort życia w mieście. Z kolei misją jest przede wszystkim budowanie mieszkań, które składają się na całe osiedla oraz społeczności lokalne. 

Nasz wkład w rozwój Wrocławia

Od 60 lat Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane ma wpływ na rozwój i obecny wygląd Wrocławia.

W trakcie swojej długiej historii, WPB miało swój wkład w powojenną odbudowę Wrocławia, budowę licznych szkół oraz placówek służby zdrowia. Jednak to budowa mieszkań od zawsze była głównym obszarem działalności przedsiębiorstwa. WPB budowało mieszkania w niemal wszystkich częściach miasta, w tym na takich osiedlach, jak Popowice, Kozanów, Kosmonautów, Muchobór czy Gądów Mały.

Od maja 2020 roku WPB kontynuuje swoją misję jako część Grupy ROBYG, której działalność w Polsce wspiera inwestor strategiczny należący do grupy Goldman Sachs – firma Bricks Acquisitions Limited. Jest to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, który wybiera do swojego portfela tylko najlepiej rokujące i stabilne firmy. Grupa ROBYG dysponuje silnym zapleczem, zapewniającym możliwości ciągłego rozwoju i realizowania kolejnych projektów deweloperskich. 

Rys historyczny

Maj 2020

Jesteśmy częścią Grupy ROBYG

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane staje się częścią ogólnopolskiej Grupy ROBYG, włączając do jej portfela wszystkie inwestycje realizowane we Wrocławiu.

Grudzień 2016

Zakończenie inwestycji przy ul. Grabiszyńskiej 85

W grudniu 2016 zakończona została inwestycja przedsiębiorstwa przy ul. Grabiszyńskiej 85 i przedsiębiorstwo rozpoczęło ponownie działalność w nowym biurze, pod swoim starym adresem.

Rok 2014

Przebudowa siedziby firmy

Stary biurowiec przedsiębiorstwa przy ul. Grabiszyńskiej 85 został wyburzony i w jego miejscu rozpoczęła się budowa nowoczesnego budynku mieszkalno-biurowego, z biurem przedsiębiorstwa na parterze i mieszkaniami na pozostałych kondygnacjach.

Rok 2001

Pierwsza Giełda Mieszkań WPB

WPB po raz pierwszy we Wrocławiu organizuje Giełdę Mieszkań, na której prezentuje klientom aktualną ofertę sprzedaży mieszkań.

Rok 1996

Pierwsza inwestycja deweloperska

Na rok 1996 przypada rozpoczącie przez przedsiębiorstwo pierwszej inwestycji deweloperskiej, w ramach której powstało nowoczesne osiedle przy ul. Jaracza.

Rok 1991

Przekształcenie w spółkę z o.o.

Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane zostało przekształcone we Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w ramach transformacji ustrojowej.

Lata 1971 - 1989

Podsumowanie lat 1971 - 1989

Na ten okres przypada największa liczba mieszkań wybudowanych przez WPB w trakcie całej swojej historii. Jest to czas, kiedy większość powstających budynków opierała się o technologię Wrocławskiej Wielkiej Płyty (WWP). Roboty budowlano-montażowe skoncentrowane były na dużych placach budów prawie wyłącznie na terenie osiedli Zachód-II Popowice, Gądów Mały, Kozanów, Kosmonautów, Muchobór. Przedsiębiorstwu powierzono również do wykonania pierwsze we Wrocławiu budynki 16-kondygnacyjne o trudnej konstrukcji w technologii WWP.

Rok 1979

Przedsiębiorstwo weszło na kolejny wielki plac budowy osiedla Kozanów

Rok 1975

Rekordowy rok firmy - do użytku oddano 1943 mieszkania.

Rok 1972

Przedsiębiorstwo wkroczyło na nowy, duży plac budowy osiedla Popowice.

Rok 1971

Przekazano do rozruchu technologicznego wybudowany przez przedsiębiorstwo Zakład Wielkiej Płyty przy ul. Białowieskiej.

Lata 1957 - 1960

Podsumowanie lat 1961 - 1970

Przedsiębiorstwo oddało 7700 mieszkań, wybudowało 20 szkół podstawowych, Technikum Samochodowe przy ul. Borowskiej, Technikum Budowlane przy ul. Grabiszyńskiej. Odbudowano obiekty dydaktyczne Wyższej Szkoły Ekonomicznej przy ul. Komandorskiej, Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych przy pl. Polskim.

Służbie zdrowia przekazano Klinikę Chirurgii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej oraz odbudowany Szpital Wojewódzki przy pl. 1-go Maja, a także przebudowano i zmodernizowano Szpital DOKP przy ul. Wiśniowej. Wybudowano w tym okresie również Dom Studencki przy ul. Wojciecha z Brudzewa, budynek biurowy ZREMB przy ul. Oławskiej, hotel Panorama przy pl. Dzierżyńskiego oraz wiele pawilonów handlowo-usługowych, żłobków, przedszkoli i przychodni zdrowia.

Budownictwo mieszkaniowe koncentrowało się w tym okresie przy ul. Widok, Mikołaja, Łaciarskiej, Kotlarskiej, Kiełbaśniczej, Szewskiej, Grabiszyńskiej, Żytniej, Kolejowej, Prostej, osiedle Milenium przy ul. Inżynierskiej – Bzowej, osiedle Biskupin przy ul. Gersona i Olszewskiego, osiedle Zachód-Szczepin w rejonie ul. Czarnieckiego, Poznańskiej i Młodych Techników.

Rok 1961

Ustanowienie ostatecznej nazwy firmy

Przekształcenie Społecznego Przedsiębiorstwa Budowlanego Oddział we Wrocławiu oraz SPB w Wałbrzychu w państwowe przedsiębiorstwo budowlane o nazwie Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 85.

Lata 1957 - 1960

Podsumowanie lat 1957 - 1960

W tych latach przedsiębiorstwo wykonywało roboty budowlano-remontowe na potrzeby miasta Wrocławia oraz na Dolnym Śląsku. Wykonano wówczas elewacje Staromiejskiego Placu Solnego przywracając dawną świetność, wyremontowano lub wybudowano wiele mieszkań we Wrocławiu przy ulicy Fiołkowej, Górnickiej, Kochanowskiego, Spadochroniarzy, Wandy, Słubickiej, Ślężnej, Dębowej i Jaworowej.

Rok 1957

Powstanie przedsiębiorstwa

Działający w Warszawie Centralny Zarząd Społecznych Przedsiębiorstw Budowlanych powołuje Wrocławski Oddział Społecznego Przedsiębiorstwa Budowlanego.

Ulubione ()